Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenia zewnętrzne pozwala na swobodne poruszanie się po zmroku. Odpowiednio dobrane tworzy nastrój i pozwala podkreślić piękno ogrodu.


lampy ogrodoweWybierając lampy do ogrodu należy zwrócić uwagę na ich parametry. Lampy te muszą być wytrzymałe na warunki atmosferyczne: wilgoć, niskie i wysokie temperatury, a także na podmuchy wiatru. Lampy należy wybierać w taki sposób, aby pasowały charakterem i kolorem do architektury domu, stylistyki ogrodu, użytych materiałów wykończeniowych oraz innych elementów ogrodu. Oświetlenie to można wyposażyć w czujniki ruchu, które włączają lampy gdy zarejestrują ruch jakiejś osoby, lub czujniki zmierzchu, które samoczynnie włączają oświetlenie po zmroku i wyłączają po świcie.


Instalując oświetlenie w ogrodzie należy pamiętać, aby wszystkie elementy instalacji były wodoszczelne i odporne na czynniki atmosferyczne. Elementy, które są widoczne muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Instalację zasilającą podłącza się do instalacji domowej, ale do oddzielnego obwodu. W przypadku, gdy ogród jest duży można zastosować oświetlenie punktowe, polegające na tym, że określone grupy lamp włączają się niezależnie od siebie i nie trzeba włączać całego oświetlenia, tylko na przykład te lampy które są przy wejściu do domu.


Comments are closed.